Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Nagrody w konkursie na kalendarz adwentowy rozdane

Gala konkursu na kalendarz adwentowy, która odbyła się 6 grudnia w auli Instytutu pedagogiczno-Językowego, zgromadziła licznie przybyłych uczestników i zaproszonych gości. Szczególne emocje wzbudził główny punkt programu - ogłoszenie zwycięzców i wyróżnionych. Jury, złożone ze studentów II i III roku filologii germańskiej oraz honorowego członka pani Róży Kańkowskiej – przewodniczącej Stowarzyszenia Ludności Pochodzenia Niemieckiego Ziemi Elbląskiej, przyznało:

 

  • w kategorii szkół podstawowych:

 

2 równorzędne III miejsca - JULII ŁUKASZEWICZ i ALEKSANDRZE SOCHNOWSKIEJ oraz ZUZANNIE SZNAJDEROWICZ – uczennicom Szkoły Podstawowej w Młynarach,

 

II miejsce zajęła praca SANDRY SMOLSKIEJ – uczennicy Szkoły Podstawowej w Młynarach,

 

Zdobywcą I miejsca został DARIUSZ LEWARTOWSKI – również uczeń Szkoły Podstawowej w Młynarach,

 

  • w kategorii szkół gimnazjalnych:

 

3 równorzędne III miejsca -

 

PATRYCJI JANKOWSKIEJ I JYSTYNIE SOĆKO – uczennicom Gimnazjum w Młynarach

MACIEJOWI STODULSKIEMU – uczniowi Gimnazjum Nr 7 w Elblągu

MICHAŁOWI WOJTCZAKOWI - uczniowi Gimnazjum Nr 4 w Elblągu

II miejsce zajęła praca KAROLINY KOZŁOWSKIEJ – uczennicy Gimnazjum Nr 4 w Elblągu

 

I miejsce zdobyła wspólna praca JOANNY BALIŃSKIEJ i MAGDALENY BOJAK – z Gimnazjum Nr 7 w Elblągu

 

Na konkurs napłynęła tylko jedna praca ze szkół licealnych, więc jej autor - ALBERT ZWOLIŃSKI z III LO w Elblągu został laureatem I miejsca w kategorii szkół średnich.

 

Nagrody w konkursie ufundowało Stowarzyszenie Ludności Pochodzenia Niemieckiego Ziemi Elbląskiej oraz pani Anna Daćko-Drozd z wydawnictwa Nowa Era, a każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom uznania oraz drobne mikołajkowe upominki od PWSZ w Elblągu.

 

Galę poprowadzili studenci filologii germańskiej, którzy specjalnie na ten wieczór przygotowali prezentacje związane ze zwyczajami adwentowymi i bożonarodzeniowymi, obecnymi w kulturze krajów niemieckojęzycznych. Zabawnym i jednocześnie skłaniającym do refleksji akcentem uroczystości stała się scenka przedstawiona przez uczniów Gimnazjum Nr 2 w Elblągu, przygotowana pod opieką nauczycielki języka niemieckiego, pani mgr Małgorzaty Rysickiej, traktująca o stereotypach w kontaktach polsko-niemieckich.

Uczestnicy konkursu postanowili przeznaczyć swoje prace na aukcję, a zgromadzone w ten sposób środki przekazać na cel charytatywny.