Dyplomatorium IV edycji Akademii Dziecięcej

Dobiega końca IV edycja Akademii Dziecięcej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. W sobotę 24 maja br. o godz. 10. 00 rozpocznie się Dyplomatorium, na którym 100 małych studentów w obecności rodziców i zaproszonych gości otrzyma dyplomy oraz gratulacje ukończenia rocznych studiów. Uroczystość poprzedzi wykład „Świat robotów", który wygłosi dr inż. Henryk Olszewski.


Od października 2013 roku dzieci w wieku 6-8 lat miały niepowtarzalną okazję rozwinąć ciekawość oraz intelektualny i twórczy potencjał. W murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu mali studenci wzięli udział w 8 wykładach i 12 warsztatach: edukacyjnych, językowych, muzyczno-ruchowych, teatralnych i plastycznych. Uczestnicy poznali odpowiedzi m.in. na pytania: O czym opowiadają bursztyny? Co żyje w wodzie i powietrzu? Czym zajmuje się Parlament Europejski? Dzieci uczestniczyły również w warsztatach z języka hiszpańskiego, angielskiego, niemieckiego, a nawet tureckiego i macedońskiego.

Mieli ponadto niepowtarzalną okazję zagłębić się w magiczny świat fizyki, chemii oraz uczestniczyć w poszukiwaniu symetrii. Na zajęciach z budownictwa „mali inżynierowie” poznali proces technologiczny powstania i wznoszenia budowli oraz podstawowe materiały, z których wznoszone są budynki. Podczas wykładów dzieciaki odbyły fascynującą podróż do Krainy Finansów, podczas której poznały historię pieniądza i jego rodzaje oraz dowiedziały się jak wygląda „recykling” po indyjsku. Na zajęciach z kynoterapii natomiast dzieci poznały misję psów terapeutycznych, wspólnie z psiakami bawiły się, ćwiczyły, pokonywały przeszkody, układały psie łamigłówki i oglądały psie sztuczki.

Wszystkie zajęcia prowadzone były przez wybitnych specjalistów – wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci.

 

Na pochwałę zasługują asystenci Akademii Dziecięcej – studenci Pedagogiki PWSZ w Elblągu, którzy pod opieką Pani mgr Stanisławy Szuksty z zaangażowaniem opiekowali się dziećmi i pomagali prowadzącym zajęcia. Dodatkowo uczestniczyli w rodzinnym pikniku, organizowanym 1. maja w Elblągu z okazji 10 lat Polski w Unii Europejskiej.

W ramach przygotowanego stoiska w namiocie edukacyjnym studenci przygotowali szereg zabaw, doświadczeń i zajęć z różnych dziedzin nauki. Stoisko Akademii Dziecięcej odwiedził również premier Donald Tusk, który dokonując wpisu do pamiątkowej Księgi, wyraził przekonanie, że to również dzięki takim przedsięwzięciom, jakim jest Akademia Dziecięca, Europa jest po prostu lepsza.