VII zjazd Akademii Dziecięcej

Za nami kolejny zjazd Akademii Dziecięcej PWSZ w Elblągu. 25 kwietnia br. w ramach zajęć odbył się wykład mgr Sławomira Malinowskiego pt. ,,Świat bez granic”. Mali studenci mieli powędrować przez kraje Afryki i Azji. W wykładzie gościnnie uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr.16 w Elblągu.

 

"Czy język hiszpański jest trudny?"  - na to pytanie studenci Akademii Dziecięcej szukali odpowiedzi na warsztatach, które odbyły się 25 kwietnia 2015 roku z udziałem Roberto z Hiszpanii oraz jego przyjaciół z Rumunii – Adriana i Mireny oraz Francuzki - Delfine. Dzieci zapoznały się z gośćmi, skąd pochodzą i gdzie leżą ich kraje. Ponadto, obejrzały krótki film i prezentację ze zdjęciami obrazującymi życie i kulturę Hiszpanii, tradycyjne tańce i stroje. Roberto uczył dzieci liczyć po hiszpańsku, uczył zwrotów grzecznościowych, nazw zwierząt i rzeczy. Dzieci miały okazję wspólnie tańczyć i rozwiązywać grę na zapamiętywanie zwrotów i nazw hiszpańskich.  Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe kartki z Don Kichotem.  

 

Zajęcia warsztatowe ,,Świat sześcianów” poprowadziła mgr Dorota Pawłowska. Mali studenci z przygotowanych siatek układali  wielościany a następnie robili różne zwierzątka.

Wszyscy z zajęć wyszli zadowoleni