Kolejne dyplomy Akademii Dziecięcej rozdane

W sobotę 21 maja 2016 r. dobiegła końca VI edycja Akademii Dziecięcej PWSZ w Elblągu. Podczas Uroczystego Dyplomatorium 108 żaków w obecności rodziców i zaproszonych gości otrzymało dyplomy oraz gratulacje ukończenia rocznych studiów. Do tej pory w ławach Akademii Dziecięcej zasiadało łącznie 467 dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

 

Mali studenci w VI edycji wysłuchali 7 wykładów i odbyli w każdej grupie po 12 zajęć warsztatowych przeprowadzonych przez 22 wykładowców. Uczestnicy poznali odpowiedzi m.in. na pytania: Czy warto znać historię? , Jak żyją i bawią się dzieci afrykańskie?, Dlaczego świat jest pełen pieniędzy?, Co oznacza słowo Wszechświat?, Dlaczego samolot lata? .Mieli ponadto niepowtarzalną okazję zagłębić się w magiczny świat fizyki, chemii, biologii, muzyki , malarstwa . Na zajęciach z informatyki mali studenci poznali działania robotów mobilnych.

 

Wszystkie zajęcia prowadzone były przez wybitnych  specjalistów- wykładowców PWSZ i innych instytucji i Elbląga i Olsztyna - cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na pochwałę zasługują asystenci Akademii Dziecięcej- studentki  Pedagogiki, które z ogromnym zaangażowaniem opiekowały się dziećmi i pomagały  prowadzącemu zajęcia. W tej edycji w wykładachuczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 i 12.

 

Dyplomatorium uświetnił występ  uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.