Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

98. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Dnia 10 listopada w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu świętowaliśmy 98. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczyste spotkanie pod hasłem „Drogi do Niepodległej ” rozpoczęło się od wykładu dr Krzysztofa Sidorkiewicza, który poprzez prezentacje zdjęć i obrazów przedstawił zawiłą i trudną „drogę” do uzyskania niepodległości przez Naród Polski,  co wprowadziło słuchaczy w nastrój zadumy i pozwoliło choć na moment przenieść się do 1918 roku.

 

Kolejnym punktem programu był fenomenalny występ Kwintetu Blaszanego Orkiestry Garnizonowej Wojsk Lądowych w Elblągu.  Zwieńczeniem patriotycznego spotkania był wernisaż wystawy plakatów z Międzynarodowego Konkursu pt. Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony - Raport z Auschwitz. Zdjęcia z wernisażu mozna obejrzeć tutaj.

 

Wystawa przygotowana przez Zbigniewa Babińskiego – zwycięzcę konkursu jest  dostępna w Galerii FILAR SZTUKI mieszczącej się przy Bibliotece PWSZ w Elblągu jeszcze do 30 listopada br.   


W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele związków: Kombatantów, Żołnierzy WP, Inwalidów Wojennych, słuchacze uniwersytetów Trzeciego Wieku,  a także Zarząd Uczelni, pracownicy i studenci PWSZ w Elblągu oraz mieszkańcy Elbląga i okolic. Swoją obecnością zaszczycili nas również  parlamentarzyści: Senator RP Jerzy Wcisła oraz poseł na Sejm – Jacek Protas, a także przedstawiciele Władz Miasta.