Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Moje bambino - konferencja

29 października 2016 r. w murach PWSZ w Elblągu odbyła się konferencja Moje bambino. Uczestnikami konferencji organizowanej przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, Firmę Moje bambino oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu byli dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele przedszkoli i wczesnej edukacji, pedagodzy i psycholodzy.

 

Moje bambino zaprezentowało bogatą i zróżnicowaną ofertę atrakcyjnych produktów zarówno dla przedszkoli i szkół, jak i klientów indywidualnych. Firma Moje Bambino oferuje produkty bardzo dobrej jakości przyczyniające się do wszechstronnego rozwoju dziecka. Podczas aktywnego wykładu Mirosławy Matczak - specjalisty ds. wczesnej edukacji – pn. Matematyka dzieje się w rękach dziecka uczestnicy poznali wiele zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem metody NUMICON – wyjątkowej pomocy dydaktycznej do kształtowania pojęć i rozumienia relacji  matematycznych. Pani Mirosława ustosunkowała się też do emocji małego ucznia oraz podała praktyczne przykłady właściwego wspierania rozwoju emocjonalnego dziecka.

 

Konferencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział blisko 130 nauczycieli. Dyskusje podczas przerwy kawowej oraz bezpośrednie zapoznanie z ofertą Moje bambino świadczą o bardzo dużej potrzebie nauczycieli w uatrakcyjnienie zajęć z dziećmi.  Wykorzystanie podczas pracy prezentowanych pomocy sprawi, że nauka częściej stanie się przyjemnością, a poprzez rozbudzanie ciekawości spowoduje, że dzieci będą uczyły się „mimochodem” z dużo większą skutecznością i zaangażowaniem.