Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Konferencja (Nie)grzeczne dzieci?

9 grudnia 2016 roku w Auli PWSZ w Elblągu przy al. Grunwaldzkiej 137 odbędzie się konferencja poświęcona dzieciom (Nie)grzecznym. Udział w niej wezmą niżej przedstawieni prelegenci, zgodnie z załączonym programem. Organizatorami konferencji są: Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu we współpracy z Zespołem Szkół Nr 2 w Elblągu.

10.00-10.10 – inauguracja konferencji

10.10-11.00 dr hab. Jacek Pyżalski  Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami uczniów.

11.00-11.40 Katja Schrodinger , Marek Stankiewicz – Jak wygląda „koci świat”  świat osoby ze spectrum autyzmu .

11.40-12.15 przerwa kawowa

12.15 -13.15 mgr Dorota Zawadzka – Wychowanie? – to nie taka trudna sztuka.

13.15-14.15 dr Monika Zielińska-Terapia zaburzeń rozwojowych.

14.15 zakończenie konferencji

 

Jacek Pyżalski- doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki.

Pracuje na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz jest adiunktem w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi – w Krajowym Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy. Mediator sądowy. Autor licznych publikacji. Trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań.

 

Monika Zielińska- psycholog, doktor nauk humanistycznych, wykładowca w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej i na Uniwersytecie Gdańskim, kierownik studiów podyplomowych z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania (SWPS Sopot), dyrektor Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzeń Rozwojowych (CDIT), jedynego w Polsce ośrodka zajmującego się całościową terapią dzieci z takimi problemami jak zaburzenia jedzenia, mutyzm selektywny, lęk społeczny, nawykowe zaparcia, tiki ruchowe i głosowe, zaburzenia opozycyjno-buntownicze opartą na zasadach analizy zachowania. Jej zainteresowania naukowe dotyczą psychopatologii dzieci i młodzieży, zaburzeń zachowania i procedury ich redukcji

Dorota Zawadzka- Super Niania -psycholog rozwojowy, doradca rodzinny, trener umiejętności społecznych. Specjalistka w sprawach rozwoju człowieka, wychowania oraz mediów dla dzieci i młodzieży, wykładowca uniwersytecki, autorka telewizyjnych programów poradnikowych dla rodziców. 

Katja Schrodinger- autorka bloga i  książki „Koci Świat ASD czyli świat osoby ze spektrum autyzmu” zarazem osoba ze zdiagnozowanym zespołem Aspergera.

Marek Stankiewicz – autor bloga Photography & Asperger, nauczyciel w Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka”  w Suwałkach, osoba z zespołem Aspergera