III Zjazd Akademii Dziecięcej 2016/2017

10 grudnia 2016 roku odbyła się kolejny zjazd studentów z Akademii Dziecięcej PWSZ w Elblągu. Tym razem dzieci brały udział w warsztatach matematycznych na temat wielościanów. Dzieci próbowały znaleźć odpowiedź na pytania: Co to jest wielościan? Gdzie występują wielościany w naszym otoczeniu? Okazało się, że świetnie sobie z tym tematem poradziły. Były bardzo spostrzegawcze i bez problemów odnalazły  w swoim otoczeniu elementy zbudowane na bazie wielościanów, Wśród najczęściej wymienianych były: bloki, wieżowce, piramidy, opakowania kartonowe, czy przyczepy samochodów. Następnie przystąpiły do tworzenia własnych prac z wykorzystaniem prostopadłościanów, sześcianów i innych brył. W wyniku prac powstały piękne makiety osiedli mieszkaniowych, samochodów czy robotów. Część dzieci projektowała również wielościanowe zwierzęta. Stworzyły całe kolekcje żabek, myszek, kotów i innych ulubieńców. Każde dziecko w czasie warsztatów wykazało się wielką wyobraźnią, kreatywnością i pracowitością. W wykonaniu prac małym studentom pomagali wolontariusze, uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu pod kierunkiem Doroty Pawłowskiej.

 

 

Zajęcia z tańca nowoczesnego prowadziła Martyna Zaroda - instruktor tańca sportowego klubu „Destination”, finalistka ogólnopolskich turniejów tańca, druga wicemistrzyni Polski solo powyżej 15 lat. Dzieci miały okazję bawić się tańcem przy najbardziej popularnych utworach muzycznych. Po krótkiej, ale męczącej rozgrzewce, dzieci przeszły do choreografii. Zabawy, tańca, śpiewu a przede wszystkim radości i uśmiechu na twarzy dzieci było co nie miara.

 

Wykład ,,Z życia Woja” poprowadził Kazimierz Kałędowski wraz z grupą rekonstrukcyjną odtwarzającą rycerzy zakonu krzyżackiego w III wieku o nazwie ELBLĄSKA CHORĄGIEW Mistrza KRAJOWEGO PRUS. W czasie pokazu zaprezentowano uzbrojenie, ubiór oraz sposoby walki rycerzy w średniowieczu. Mali studenci dowiedzieli się również o historii powstania zakonów rycerskich oraz o wyprawach do Ziemi Świętej. Dzieci mogły obejrzeć broń, zbroje, przymierzyć hełm i strój oraz poznać sprzęty codziennego użytku takie jak: miski, kubki, łyżki czy lampki. Była to żywa lekcja historii.