Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

INŻYNIEROMANIA w PWSZ w Elblągu

9 marca br. Instytut Politechniczny zorganizował zajęcia z matematyki, fizyki i chemii dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych z Pasłęka oraz elbląskich liceów (I LO i III LO).

Młodzież wysłuchała wykład pt. „Zaczarowany świat liczb zespolonych”, pprzeprowadzony przez mgr inż. Dorotę Żarek, podczas którego poznała definicje, twierdzenia i własności tych liczb. Na ćwiczeniach z matematyki uczniowie bardzo sprawnie stosowali zaczerpniętą wiedzę do rozwiązywania zadań. W laboratorium komputerowym wizualizowali działania na liczbach zespolonych korzystając z darmowego oprogramowania GeoGebra.

W trakcie zajęć laboratoryjnych z fizyki, pod czujnym okiem pani mgr Agaty Jakubczyk, grupa z III LO wykonywała doświadczenia z optyki. W tym samym czasie podopieczni z I LO poznali tajniki miareczkowania w laboratorium chemicznym pod opieką pani mgr inż. Katarzyny Szwemińskiej i członków SKN CREO -  studentów kierunku inżynieria środowiska (Maja Rynkiewicz, Wiktoria Załęska, Ewelina Miśta, Weronika Mostowiec, Maciej Majewski).