Elbląskie Święto Sportu

 

16 marca 2017 roku odbyła się Uroczysta Gala Elbląskiego Święta Sportu w hali sportowo – widowiskowej MOSiR w Elblągu przy al. Grunwaldzkiej 135. Było to święto wszystkich ludzi, którzy tworzą sport w mieście Elblągu, zarówno zawodników, trenerów, działaczy, sponsorów  jak i osób amatorsko uprawiających sport oraz  kibiców. Wspólne święto było okazją do prezentacji elbląskich klubów oraz ich dokonań.

Na uroczystą galę został zaproszony Rektor PWSZ w Elblągu, prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk oraz Prezes  Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Elblągu  mgr Henryka Szumna. W uroczystościach wzięli także udział: trener mgr Adam Jażdżyński  wraz z zawodnikami z Sekcji Siatkówki Kobiet i Mężczyzn, członkowie Klubu Uczelnianego AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

Warto wspomnieć, że zespół kobiet pod kierunkiem mgr Adama Jażdżyńskiego od kilku lat zdobywa  medale w trzech kolorach na Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej.  Jest to sukces trenera, Uczelni – sponsora akademickiego sportu oraz wspierającego sport akademicki  Rektora PWSZ w Elblągu. Nasze siatkarki promują nie tylko PWSZ w Elblągu, ale również miasto Elbląg, w silnych ośrodkach akademickich, takich jak: Warszawa, Wrocław, Łódź, Poznań.Kontakt


h.szumna@pwsz.elblag.pl
tel. 691 690 668