Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

O tym dowiedzieli się Seniorzy....

25 kwietnia 2017 roku w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odbyło się kolejne spotkanie w ramach Uczelni Otwartej i Akademii Seniora PWSZ w Elblągu, którego współorganizatorem był Uniwersytet Trzeciego i Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu. 

 

Słuchacze mieli okazję wysłuchać wykładu dietetyka - mgr Ewy Bidzińskiej  zatytułowanego "Odżywianie w wieku dojrzałym". Wystąpienie zawierało najistotniejsze informacje o produktach spożywczych, ich wartości i znaczeniu dla organizmu w wieku 60+. Poznaliśmy tajemnice białek, tłuszczy, węglowodanów i witamin oraz konsekwencje błędów żywieniowych.

 

Kolejny wykład zatytułowany "Paradoks czasu i sposoby jego postrzegania” zaprezentowała dr Irena Sorokosz. Wykład przybliżył nie tylko historię mierzenia czasu od gnomonów po zegar pulsarowy, ale także znaczenie pozytywnej i negatywnej perspektywy postrzegania przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Szczególne zainteresowanie wzbudziły informacje o kulturowych wzorach organizacji czasu i sposób jego sekwencjonowania.