Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

FESTIWAL NAUKI w PWSZ w Elblągu

25 maja 2017 (czwartek) w godzinach 9.00 – 14.00 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Elbląga na Festiwal Nauki - piknik naukowy, który odbędzie się w gmachu Uczelni przy al. Grunwaldzkiej 137.

 

 

Na specjalnie przygotowanych stoiskach odwiedzający będą uczestniczyć w atrakcyjnych pokazach, doświadczeniach, warsztatach i wykładach, dotyczących ciekawych i aktualnych zagadnień związanych z ekonomią, informatyką, biologią, chemią, fizyką, matematyką, geografią oraz tematyką dotyczącą nauk prawnych, medycznych, kultury fizycznej, nauk o sztukach pięknych.

 

 

Festiwal jest adresowany do szerokiego grona społeczeństwa naszego regionu, niezależnie od wykształcenia i wieku. Gośćmi imprezy są zarówno przedszkolaki jak i uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dorośli słuchacze.

 

Celem Festiwalu jest przybliżenie społeczeństwu tematyki prowadzonych badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania. Organizatorzy Festiwalu, w szczególności pragną zwrócić uwagę na społeczną przydatność badań prowadzonych w laboratoriach naukowych oraz poruszanych problemów.

 

 

Koordynatorem tegorocznego Festiwalu Nauki PWSZ w Elblągu jest mgr Dorota Pawłowska – wykładowca z Instytutu Politechnicznego PWSZ w Elblągu.

 

Wykaz stoisk i więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej, pod adresem: www.pwsz.elblag.pl/festiwal-nauki-2017  (Uwaga - na część stoisk obowiązują wcześniejsze zapisy).

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału.