Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Naukowy zawrót głowy w PWSZ w Elblągu!

25 maja 2017 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu po raz kolejny odbył się piknik naukowy, którego celem było przybliżenie tematyki prowadzonych badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania.

W tegorocznym FESTIWALU NAUKI W PWSZ W ELBLĄGU, którego  koordynatorem była mgr Dorota Pawłowska, zaprezentowano 30 specjalnie przygotowanych stoisk z wielu dziedzin. Odwiedzający mogli uczestniczyć w atrakcyjnych pokazach, doświadczeniach, warsztatach i wykładach, dotyczących ciekawych i aktualnych zagadnień związanych z ekonomią, informatyką, biologią, chemią, fizyką, matematyką, geografią oraz tematyką dotyczącą nauk prawnych, medycznych, kultury fizycznej, nauk o sztukach pięknych.

Między innymi zorganizowano stoiska zatytułowane: Smaki z Polski i świata,  Magia telewizji,  gry i zabawy matematyczne,  Układy mikroprocesora – roboty mobilne oraz skanowanie 3D,  warsztaty z grafiki i multimediów, Domowe laboratorium kosmetyczne, wielościany w architekturze,  tajemnice szyfrów, pokazy ratownictwa medycznego czy Geometria polowa. Dużą ciekawość wzbudziły stoiska prezentujące sprzęt straży  pożarnej, policji i wojska. Gośćmi imprezy są zarówno przedszkolaki jak i uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dorośli słuchacze. W ramach Festiwalu Nauki PWSZ w Elblągu odbył się dwa KONKURSY MATEMATYCZNE: „Żyjemy wśród liczb” dla uczniów klas gimnazjalnych oraz dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.