Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Most Przyjaźni - czyli koncert w wykonaniu studentów i wykładowców z Kaliningradzkiej filii Sankt-Petersburskiego Państwowego Uniwersytetu Rolniczego w Polesku

25 maja 2017 roku gościliśmy studentów i wykładowców z Kaliningradzkiej filii Sankt-Petersburskiego Państwowego Uniwersytetu Rolniczego w Polesku. W ramach FESTIWALU NAUKI PWSZ W ELBLĄGU odbył się koncert zatytułowany „MOST PRZYJAŹNI”.

 

W ramach występu zaprezentowano utwory rosyjskie, polskie, ukraińskie i litewskie. Studentka Jula Androsowa zaśpiewała między innymi: Szła dzieweczka do laseczka, Ułani ułani, a także takie utwory jak: Warkocze, Jestem szczęśliwa. Zebrani mieli również okazję usłyszeć utwór Bésame, bésame mucho  w wykonaniu Walentyny Kuzmienkowej i piosenkę skomponowaną na potrzeby filmu Titanic, zatytułowaną My Heart Will Go On w wykonaniu Kseni Gubiny. W przerwie koncertu przedstawiciel Kaliningradzkiej Uczelni - Anatolij Kibisz wręczył wykładowcom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu podziękowania za zajęcia, które zostały zrealizowane w siedzibie Uczelni, a w których uczestniczyli studenci z Kalingradzkiej filii Sankt-Petersburskiego Państwowego Uniwersytetu Rolniczego.

 

Oprócz studentów, wykładowców i uczestników Festiwalu Nauki, koncertu wysłuchali także studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Braniewa.