Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Studenci przemaszerowali ulicami Elbląga - Turbinalia 2017 oficjalnie rozpoczęte!

Uroczysty przemarsz studentów ulicami miasta, który miał miejsce  30 maja 2017 roku oficjalnie rozpoczął obchody tegorocznych Turbinaliów – największej studenckiej imprezy w Elblągu. W tym roku w pochodzie licznie udział wzięli również uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu oraz Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu, szkół od wielu lat współpracujących z Uczelnią

 

Studenci wyruszyli spod budynku Uczelni, przy al. Grunwaldzkiej, a następnie trasa przebiegała przez ul. Wojska Polskiego, gdzie do pochodu włączyli się mali studenci i wolontariuszki Akademii Dziecięcej PWSZ w Elblągu.

 

Następnie barwny korowód przybył na Bulwar Zygmunta Augusta, gdzie nastąpiło oficjalne przejęcie władzy w mieście przez studentów, a to za sprawą przekazania klucza do bram miasta przez Wiceprezydenta – Janusza Nowaka, przedstawicielowi Rady Studentów – Monice Szafrańskiej.

 

Zwieńczeniem pochodu był Festyn wodny – III Międzyinstytutowe Mistrzostwa PWSZ o Wiosło Rektora, które odbyły się na rzece Elbląg.

Do walki stanęły 4 ekipy studentów i wykładowców, reprezentujące  Instytuty PWSZ w Elblągu. Tegoroczne zawody były tym bardziej ekscytujące, ponieważ w razie kolejnej wygranej Instytutu Informatyki Stosowanej, Wiosło Rektora trafiłoby do nich na stałe.

 

W pierwszej części Międzyinstytutowych Mistrzostw PWSZ o Wiosło Rektora mogliśmy podziwiać zmagania studentów. Po zaciętej walce zwyciężyli studenci Instytutu Informatyki Stosowanej, tym samym zdobywając dla swojego instytutu Wiosło Rektora. Na drugim miejscu do mety dopłynęli reprezentanci Instytutu Politechnicznego, natomiast miejsca trzecie i czwarte zajęły kolejno Instytuty Ekonomiczny i Pedagogiczno-Językowy.

 

Drugi etap Mistrzostw był równie interesujący. Do walki stanęły drużyny wykładowców poszczególnych Instytutów w następujących składach:

 

  • Instytut Politechniczny – Arco Van Ieperen, Rafał Gruchalski;
  • Instytut Ekonomiczny – Bartosz Kalisz, Aleksander Misiewicz;
  • Instytut Informatyki Stosowanej – Jerzy Buriak, Marzanna Skowrońska;
  • Instytut Pedagogiczno-Językowy – Małgorzata Czarnocka, Dominika Iskra-Świercz.

 

Po wspaniałej walce zwycięstwo wywalczyła drużyna Instytutu Ekonomicznego, drugie miejsce zajął Instytut Informatyki Stosowanej, trzecie Instytut Pedagogiczno-Językowy, natomiast na ostatnim miejscu uplasował się Instytut Politechniczny.

 

Najlepszym zespołem instytutowym po podsumowaniu czasów w obu etapach został Instytut Informatyki Stosowanej z czasem 15 min. 41 sek.

 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich na dalsze atrakcje zaplanowane w ramach tegorocznych Turbinaliów oraz na kolejne Międzyinstytutowe Mistrzostwa PWSZ o Wiosło Rektora w przyszłym roku.


[*id-galeria:len:ne=`1`:then=`
`:else=``*]