Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Konferencja "Transplantacja - podaruj siebie innym"

Co roku dzięki przeszczepom tysiące dzieci i dorosłych otrzymują szansę na drugie życie, to przeszczepiony narząd przywraca im podstawowe funkcje życiowe. Niestety wokół transplantacji narządów krąży wiele mitów, powodując niesprzyjający klimat społeczny. Złożoność problemu, niezadowalający poziom wiedzy, a także fakt, iż  dotykamy delikatnego tematu - między życiem a śmiercią - sprawiają, iż brakuje nam odwagi na rozmowę czy dyskusję.

 

Już w najbliższą środę, 7 czerwca o godz. 12:00 w Auli PWSZ w Elblągu przy al. Grunwaldzkiej 137 na Konferencji zatytułowanej  „Transplantacja – podaruj siebie innym”, lekarze oraz pacjenci po przeszczepie narządów wygłoszą prelekcje na tematy związane z transplantologią.

 

Lekarze transplantolodzy ze Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie - dr hab. n. med. Marek Pacholczyk oraz dr n. med. Beata Łągiewska zapoznają nas ze specyfiką przeszczepów wątroby przeprowadzanych w ich szpitalu.

 

Trudny temat  koordynacji transplantologicznej oraz dylematów moralnych dawstwa organów podejmie mgr Edyta Karpeta – koordynator transplantacyjny Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie.

 

Pacjenci po transplantacji narządów przybliżą nam jak wygląda życie po przeszczepie, jakie są ich obawy oraz nadzieje na przyszłość.

 

Mamy nadzieję, iż konferencja  stanie się przyczynkiem do przemyśleń, podjęcia decyzji i rozmów z bliskimi.  Liczymy na odzew społeczny, w nadziei, że informacje i idee prezentowane na tym spotkaniu zaowocują zrozumieniem trudnych problemów i dadzą nadzieję potrzebującym.

 

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konferencji prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału: ivloken@poczta.onet.pl lub tel. 55 625 89 40.