Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Kolejne Integralia za nami

1 czerwca 2017 roku w Instytucie Pedagogiczno-Językowym PWSZ w Elblągu odbyły się kolejne „Integralia. Wymiary studenckiej humanistyki”. Ta studencko-doktorancka konferencja naukowa, która w tym roku odbyła się po raz 14. stanowi okazję do prezentacji dorobku naukowego studentów specjalności humanistycznych.

Prezentacje odnosiły się zarówno do zagadnień teoretycznych, jak i praktycznych. Organizatorzy nigdy nie narzucają tematów prac. Zasugerowano jedynie obszary, w które powinny wpisywać się referaty. Wśród nich znalazły się takie dziedziny, jak:  językoznawstwo, historia i teoria literatury czy dydaktyka języków obcych.

Prezentacje były różnorodne, nie zabrakło w nich tematów odnoszących się do współczesnej kultury audiowizualnej: w ubiegłych latach pojawiły się referaty z analizą popularnych seriali i filmów, a nawet gier komputerowych.

Najlepsze prace publikowane są w monografii „Integralia. Wymiary studenckiej humanistyki”. Aktualnie w opracowaniu redakcyjnym jest piąta edycja, która ukaże się po wakacjach. Tegoroczne referaty pojawią w kolejnym wydaniu.

Referaty często są fragmentami prac licencjackich lub magisterskich.  Wśród referentów są studenci różnych uczelni, w tym absolwenci PWSZ w Elblągu, którzy obecnie studiują na kierunkach magisterskich i doktoranckich.