Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Studenci PWSZ w Elblągu na Woronicza

16 czerwca 2017 r. blisko czterdziestu studentów z Instytutu Ekonomicznego oraz Instytutu Pedagogiczno-Językowego elbląskiej PWSZ, w ramach ćwiczeń z przedmiotu public relations, zwiedzało gmach Telewizji Polskiej na Woronicza w Warszawie.

W budynku stacji naszych studentów przywitał przewodnik, który oprowadzał nas, między innymi po jednym z największych studiów telewizji w Polsce i w Europie, w którym realizuje się znane programy rozrywkowe. Studenci byli w studiach programów: "Pytanie na śniadanie", "Sport", "Jaka to melodia", a także w studiu, gdzie nagrywano legendarną "Wielką grę", czy popularne wśród dzieci - "Domisie".


- Poznaliśmy zasady funkcjonowania redakcji telewizyjnej, jej możliwości, charakter pracy, jak również warsztat prowadzących programy rozrywkowe i publicystyczne. Tego typu inicjatywy, to jedna ze skutecznych form zdobywania wiedzy na temat współczesnego dziennikarstwa i profesjonalnego public relations - mówi mgr Jakub Sawicki, opiekun grupy.


Na koniec studenci udali się do nowego gmachu, gdzie mieści się muzeum TVP, a w nim m.in. najstarsze kamery telewizyjne, pierwsze scenografie, legendarne postaci z bajek i programów dla dzieci, tj. Kulfon, Jacek i Agatka itp.