Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Praktyczne zajęcia logopedyczne

Już po raz kolejny studentki PEDAGOGIKI SPECJALNEJ o specjalności LOGOPEDIA Z TERAPIĄ pedagogiczną uczestniczyły w zajęciach praktycznych, w ramach których prowadziły zajęcia dla dzieci.

 

Z inicjatywy logopedy mgr Agnieszki Zagórskiej-Narwojsz studentki PWSZ w Elblągu zostały zaproszone w bieżącym roku akademickim do aktywności zarówno w szkole, jak i na uczelni. W marcu br. uczestniczyły w Dniu Logopedy organizowanym w Szkole Podstawowej nr 8 w Elblągu, a w czerwcu prowadziły w Instytucie Pedagogiczno-Językowym PWSZ  w Elblągu zajęcia logopedyczne dla kilkorga uczniów tej szkoły. Zajęcia realizowane były w wolnym czasie studentek, tj. poza zajęciami dydaktycznymi, pod kierunkiem dr Iwony Kijowskiej.

 

Bardzo cenne są dla nas takie praktyczne doświadczenia, bowiem  pozwalają studentom na skonfrontowanie wiedzy zdobywanej w ramach kształcenia na uczelni z umiejętnościami wspierania właściwej mowy uczniów. Są również przyczynkiem do rozwijania umiejętności w zakresie niesienia pomocy dzieciom z różnymi dysfunkcjami rozwojowym. Mamy nadzieję, że te cenne informacje i doświadczenia zaowocują w przyszłej pracy terapeutycznej studentów – mówiła dr Iwona Kijowska.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Zagulskiej-Narwojsz za zaangażowanie we współpracę z Instytutem Pedagogiczno-Językowym PWSZ w Elblągu. Równie gorąco dziękujemy Pani mgr Alicji Bałchan  - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Elblągu za stworzenie możliwości takiej satysfakcjonującej współpracy.