Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Studenci PWSZ Elbląg na warsztatach w Rosji

Przedstawiciele PWSZ w Elblągu na zaproszenie  Kaliningradzkiej filii Państwowego Uniwersytetu Rolniczego w Sankt-Petersburgu w Polessku w Rosji wzięli udział w warsztatach ekologicznych, które odbyły się w Obwodzie Kaliningradzkim (Rosja).

Naszą Uczelnię reprezentowali studenci: Wiktoria Załęska i Michał Wojnicz, studenci Instytutu Politechnicznego kierunki inżynieria środowiska wraz z dr Agatą Rychter i Ludmiłą Pashits. Program warsztatów, które odbyły się w dniach 14-17 czerwca 2017 r., objął uroczystą inaugurację warsztatów przygotowaną przez rosyjskich studentów. Wzięli w niej również udział zaproszeni goście z rosyjskich instytucji rządowych oraz młodzież szkół technicznych i szkoły powszechnej w Polesku.

Podczas pobytu młodzież odwiedziła Rosyjski Park Narodowy Mierzei Kurońskiej  oraz wylęgarnię narybku sielawy Rosyjskiej Akademii Nauk. Efektem tych terenowych zajęć były prezentacje przygotowane przez młodzież pracującą w dwóch grupach pod kierunkiem dr Agaty Rychter oraz studenta Michała Wojnicza. Uroczyste zakończenie miało miejsce w gospodarstwie agroturystycznym prowadzonym przez byłego konsula Rosji w Polsce.

Wspólna praca w polsko-rosyjskich grupach pozwoliła na wzajemne bliższe poznanie i podzielenie się spostrzeżeniami dotyczącymi spraw ochrony środowiska w Obwodzie Kaliningradzkim. W planach są kolejne warsztaty oraz wymiana studentów i pracowników.