Strona główna    Mapa strony    Wersja angielska  Wersja rosyjska  Wersja ukraińska 

Inżynieromania w PWSZ w Elblągu

27 września 2017 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu odbyło się kolejne spotkanie w ramach Inżynieromanii zatytułowane „Matematyka w informatyce, fizyce i chemii”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Instytut Politechniczny PWSZ w Elblągu we współpracy z  Kołem Pomorskim Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

 

W spotkaniu uczestniczyło około 120 uczniów klas II z: I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu, Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. Stanisława Mikołajczyka w Pasłęku .

 

Program spotkania obejmował  wykład mgr inż. Doroty Żarek pt; „Matematyka w informatyce”. Wykład przybliżał zagadnienia z zakresu matematyki dyskretnej, miedzy innymi: liczby pierwsze, podzielność liczb, algorytm Euklidesa.

 

W ramach spotkania uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w laboratorium komputerowym z wykorzystaniem  GeoGebry, prowadzonych przez mgr inż. Dorotę Żarek.

 

Kolejne ćwiczenia z zakresu fizyki prowadziła mgr Agata Jakubczyk, przybliżając uczniom matematykę w fizyce, w tym: metody pomiarowe w fizyce, obsługę suwmiarki i  z analizę błędów pomiarowych.

 

W laboratorium z chemii - mgr inż. Katarzyna Szwemińska realizowała tematykę Matematyka w chemii. Omówiła zastosowanie procentów w chemii,  zaokrąglanie i obcinanie otrzymanych wyników,  skalę pH i obliczanie logarytmów.