Archiwum


2013-10-07
 
Rekrutacja na IV edycję zakończona
2013-07-10
Szanowni Państwo, ze względu na dużą ilość zgłoszeń rekrutacja na IV edycję Akademii Dziecięcej została zakończona.  ... więcej
Zakończenie III edycji Akademii Dziecięcej
2013-05-13
Dobiega końca III edycja Akademii Dziecięcej przy PWSZ w Elblągu. Od października 2012 roku dzieci w wieku 6-8 lat miały niepowtarzalną okazję rozwinąć ciekawość oraz intelektualny i twórczy potencjał.  ... więcej
Zajęcia - kynoterapia
2013-05-08

Kynoterapia- jest to standaryzowana przez Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne metoda terapii kontaktowej z psem, prowadzona przez wykwalifikowanego kynoterapeutę, w której motywatorem  jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies.

  ... więcej
Zajęcia - "Grosz do grosza"
2013-05-08
W ramach warsztatów młodzi naukowcy zostali zabrani w fas cynująca podróż do Krainy Finansów. Już od najmłodszych lat należy poznawać tajniki poruszania się w świecie finansów. Uczestnicy poznali historię pieniądza i jego rodzaje. Dowiedzieli się , że nie  w każdym zakątku świata płaci się takimi samymi pieniędzmi , poznali najważniejsze światowe waluty.  ... więcej
Ruszyły zapisy na IV edycję Akademii Dziecięcej
2013-05-06

Z dniem 6 maja 2013 r. rozpoczęła się rekrutacja na IV edycję Akademii Dziecięcej. Celem Akademii Dziecięcej jest rozwijanie ciekawości oraz intelektualnego i twórczego potencjału najmłodszych, udostępnienie najnowszych źródeł wiedzy.
Akademia Dziecięca oferuje: wykłady prowadzone przez profesprów uczelni, zajęcia warsztatowe z różnych dziedzin nauki, wykłady dla rodziców. 
Studentem IV edycji Akademii Dziecięcej może zostać każde dziecko w wieku 6-8 lat.  
W celu zapisania dziecka prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

  ... więcej
Wykład "Poznajemy historię lotnictwa"
2013-04-25
Tym razem było o samolotach i historii lotnictwa w Elblągu. Młodzi słuchacze z wielką uwagą wysłuchali opowieści o początkach i pierwszych związkach mieszkańców miasta z lotnictwem. Mieli okazję zobaczyć zdjęcie pierwszego samolotu oraz jego pilota Ottona Stiefvattera, który wylądował w 1912 roku nieopodal dzisiejszego dworca PKP. Początkowo zajęcia były typowym wykładem, zdecydowanie nastroje poprawiły się w trakcie ćwiczeń. Tu zadanie było niezwykle atrakcyjne dla dzieciaków. Studenci po obejrzeniu filmu instruktarzowego 
Dyplomatorium Akademii Dziecięcej
2013-04-15
W sobotę 18.05.2013 r. o godz. 10:00 w auli PWSZ (Al. Grunwaldzka 137) odbędzie się Dyplomatorium III edycji Akademii  Dziecięcej, na której 64 małych studentów w obecności rodziców i zaproszonych gości otrzyma z rąk Prorektora ds. organizacyjnych – dr Ireny Sorokosz dyplomy oraz gratulacje ukończenia rocznych studiów. Uroczystość poprzedzi wykład „Świat robotów", który wygłosi dr inż. Henryk Olszewski. 
Magia fizyki
2013-04-05

W ramach wykładu i zajęć warsztatowych mali naukowcy mieli możliwość  na własnej skórze doświadczyć działania : generatora Van Graaffa i cefki Ruhmkorffa. Zmierzyli swoje siły z wszechobecnym ciśnieniem atmosferycznym, próbując rozerwać półkule magdeburskie. Poznali również niezwykłe zabawki, które na pierwszy rzut oka działały niezgodnie z prawem fizyki.

  ... więcej
Zajęcia - "Co żyje w kropelce wody?"
2013-04-05

Na zajęciach przyrodniczych dzieci miały możliwość poznania najmniejszych mieszkańców zbiorników wodnych. Mikroskopijnej wielkości organizmy, żyjące w kropelce wody, były obserwowane z użyciem mikroskopów świetlnych. Dzieci wykazały się cierpliwością i spostrzegawczością. Wnikliwie wyszukiwały pod mikroskopem interesujące obiekty przyrodnicze.

  ... więcej
< Poprzednie | Nastepne >