O Akademii Dziecięcej

Elbląska Akademia Dziecięca PWSZ w Elblągu za cel przyjęła rozwijanie dziecięcej ciekawości i zdolności twórczych, zainteresowań, umacniania wiary w siebie i  przekonania, że nauka może być fascynująca. Aktywny udział w odpowiednio dobranych i przygotowanych zajęciach dla najmłodszych  pomaga dzieciom lepiej zrozumieć otaczający je świat, sprawia, że nauka staje się bardziej przystępna i przydatna na co dzień. Udział w Akademii rozwija intelektualnie i wyzwala twórczy potencjał najmłodszych.

 

Zajęcia odbywają się w formie wykładów oraz warsztatów realizowanych w prostej, przystępnej formie, w pomieszczeniach akademickich i laboratoriach uczelni wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt, dzięki temu mali studenci mogą poczuć prawdziwy smak studiowania. Studentami Akademii Dziecięcej może zostać każde dziecko w wieku od 6 do 8 lat.

 

W ramach Akademii odbywają się także wykłady dla rodziców. Podczas tych spotkań specjaliści podpowiadają, w jaki sposób rozpalać w dzieciach chęć do nauki, jak rozpoznawać ich możliwości oraz omawiają sposoby radzenia sobie z temperamentem i zmieniającą się osobowością dziecka.

 

Obecnie dobiega końca jubileuszowa – 5. edycja Akademii Dziecięcej przy PWSZ w Elblągu, każda kolejna przyciąga coraz większą liczbę żądnych wiedzy i przygód małych studentów. Do tej pory w ławach Akademii zasiadło łącznie 358 dzieci w wieku od 5-10 lat.  W murach Uczelni mali studenci wysłuchali łącznie 39 wykładów i wzięli udział w 66 warsztatach.