Spotkanie autorskie/wykład Marty Tyszkowskiej na temat: "Praca artystyczna – nowe środki wyrazu"

Spotkanie autorskie/wykład Marty Tyszkowskiej na temat: "Praca artystyczna – nowe środki wyrazu"

Przypalanie nad palnikiem lalki Barbie, naciąganie gitarowych strun na ludzkiej twarzy, czy wylewanie litrów lukru na gołe ciało – o takich zabiegach, będących początkową fazą tworzenia plakatu opowiadała studentom Marta Tyszkowska, autorka wystawy „Zaszaleć czy oszaleć”.

Plakaty, które stały się tematem pracy dyplomowej elblążanki Marty Tyszkowskiej – absolwentki ASP w Krakowie wzbudziły ogromne zainteresowane wśród studentów, którzy wczoraj – 27 marca licznie przybyli do Galerii „Filar Sztuki” na spotkanie z ich twórczynią.

We wstępie do pracy magisterskiej Marta Tyszkowska napisała: - "Wyobraziłam sobie, że Teatr Stary w Krakowie przygotowuje cykl sztuk teatralnych oscylujących wokół interesującego mnie tematu i postanowiłam przygotować plakaty dla tej sceny [...] Słowo zaszaleć zainspirowało mnie do doświadczeń. Podjęłam próbę stworzenia czegoś innego, przełamania się, rozbudowania nowych środków wyrazu. Udało mi się połączyć ekspresję malarską (to druga moja pasja) z fotografią i zaadaptować je do wymogów specyficznego języka plakatu opartego na skrócie myślowym i metaforze. Praca oprócz przyniesionej satysfakcji przeniosła mnie w ekscytujący świat nieznanych dotąd obszarów sztuki."

Pani Marta opowiedziała zgromadzonym o tym, co ją zainspirowało do tworzenia swoich prac, a następnie zdradziła jak rodził się pomysł na każdą z nich.

Wystawa prac pt. „Zaszaleć czy oszaleć” w Galerii Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ w Elblągu będzie czynna do  20 kwietnia 2019 roku.

 Serdecznie zapraszamy!

 

 

 


Data publikacji: 28 marca 2019


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry